Ciekawostki

Na zezwolenia środowiskowe firmy muszą czekać nawet rok

Małe firmy nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze skomplikowanymi procedurami środowiskowymi. Muszą sięgać po pomoc ekspertów.

Aby zrealizować inwestycję w obszarze chronionym lub może mieć duży wpływ na środowisko naturalne, przedsiębiorca musi przejść długą procedurę uzyskania zgody. Jeśli jej nie dostanie, nie będzie mógł zrealizować swojego projektu.

Roczna procedura

Zdaniem ekspertów przedsiębiorcy, szczególnie ci mniejsi, których nie stać na pozyskaniem zewnętrznego wsparcia, mają problemy z przejściem procedury środowiskowej. Nie chodzi tylko o uzyskanie zgody, ale przede wszystkim o czas, jaki jest potrzebny do jej otrzymania. W skrajnych przypadkach procedura może trwać rok. W tym okresie inwestycja nie może ruszyć.

 

Wody Polskie

Powstanie „nowej” Instytucji, jaką jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, podczas wciąż trwającej organizacji rodzi problemy z uzyskaniem pozwoleń wodnoprawnych, często pół roku i dłużej. W przypadku dofinansowań Unijnych, brak tej decyzji może się wiązać z utratą dofinansowania.

KONTAKT

+48 531 630 730 - Biuro

+48 698 499 681 - Marcin Szczęsny

biuro@eko-opracowania.pl

ul. Narutowicza 5, lokal 26 88-100 Inowrocław

Dzięki EKO-Opracowania, możecie Państwo spać spokojnie i przestać martwić się o rozliczne obowiązki dotyczące ochrony środowiska.